Котляревський ЗДО (ясла-садок) "Барвінок"
Миколаївська область, Миколаївський район

Звіт керівника закладу за 2022/2023 навчальний рік

ЗВІТ

Директора Котляревського закладу дошкільної освіти

(ясла-садок) «Барвінок»

Дука Вікторії Володимирівни

перед колективом,

батьками та громадськістю

про проведену роботу

за 2022-2023 навчальний рік

 

Звітування он-лайн

20.06.2023 р.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. №178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійних технічних закладів перед колективом та громадськістю».

Шановні батьки та працівники закладу, відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, я, керівник Котляревського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Барвінок» Дука Вікторія Володимирівна, звітую перед Вами про свій персональний внесок у підвищення рівня освітнього процесу та результативність роботи установи протягом 2022-2023 навчального року.

Мета:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

  1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.
  2. Стимулювати вплив рішень у сфері управління навчальним закладом.
  3. Поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень
  4. Запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в нашому закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

Порядок денний:

  1. Вибори голови та секретаря зборів
  2. Вибір лічильної комісії
  3. Звіт керівника
  4. Обговорення звіту (виступи батьків, членів колективу, громадськості)
  5. Таємне голосування

 

Кількість педагогічного колективу – 8

Дошкільна повна вища освіта – 1

Вища освіта – 4

Середня спеціалізована освіта – 3

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Барвінок» розташований за адресою: село Котляреве, вулиця Першотравнева 78, розрахований на чотири групи з наповнюваністю 88 дітей. На перше 1 вересня було 61 дітей:

  • І молодша (рання) – 7
  • ІІ молодша – 13
  • Середня – 16 (інклюзивна група)
  • Старша – 25

За статутом заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем 10,5 годин. Починається робочий день о 7.00 годині ранку і закінчується 17.30 вечора.

У зв’язку з військовою агресією рф проти України, з метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, виконання освітньої програми за 2022 – 2023 навчальний рік, освітній процес з дітьми дошкільного віку був організований в дистанційному форматі та у формі консультацій для батьків в онлайн-режимі, використовуючи платформи Zoom, VIBER тощо. Вихованці та їх батьки постійно долучалися до флешмобів, челенжів, конкурсів. З першого вересня розпочала свою роботу старша група, а з січня 2023 розпочала роботу середня група.

Організація освітньої діяльності в закладі освіти в 2022-2023 навчальному році здійснювалась відповідно до: Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення Національної доктрини розвитку освіти, Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, чинних комплексних програмам, Концепції національно-патріотичного виховання, Положення про дошкільний навчальний заклад, власного Статуту, Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», листом МОН № 1/6887-22 від 22.06.2022 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників», листа МОН України « Інструктивно - методичні рекомендації «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2022 - 2023 н. р.» від 27.07.2022 р. №1/8504-22, наказу МОН № 527 від 06.06.2022 року «Про деякі питання національно – патріотичного виховання в закладах освіти України», річного плану роботи і була спрямована на забезпечення гармонійного розвитку особистості дитини, її фізичного і психічного здоров'я.

Котляревський ЗДО (ясла-садок) «Барвінок керується у своїй роботі новим Базовим компонентом дошкільної освіти (прийнятим у січні 2021 року), Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина», програмою «Впевнений старт» для старших дошкільників. Також вихователі використовують у своїй роботі: «Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт. – Кичата І. І., Каплуновська О. М., Палець Ю.М.

Важливою метою ЗДО є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровлення дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Організація освітнього процесу у ЗДО

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

  • збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей;
  • формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів;
  • забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;
  • виховувати потреби у самореалізації та самоствердженні
  • безпека життєдіяльності дитини

Соціально-психологічні умови, в яких виховуються діти дошкільного закладу сприяють збереженню і зміцненню їх психічного та фізичного здоров’я, успішному навчанню і психологічному розвитку в ситуаціях взаємодії з однолітками та дорослими. В групах спокійна, доброзичлива атмосфера; створені умови для індивідуального розвитку дітей, для реалізації їх можливостей, здібностей, потреб через індивідуальні заняття.

Особлива увага дітям приділяється в період адаптації при дистанційній формі навчання, особливо дітей з ООП. Забезпечення психоемоційного комфорту в адаптаційний період – запорука збереження психічного здоров’я учасників виховного процесу та їх легкої адаптації в нових умовах, підчас військового стану. Цьому сприяє доброзичлива атмосфера в спілкуванні з дітьми, тісний взаємозв’язок вихователів з батьками, проведення групових та індивідуальних консультацій для батьків.

Щоденна кількість і послідовність занять з вихованцями ЗДО визначається орієнтовним розкладом, що корегується щорічно з урахуванням гранично допустимим навантаженням на дітей згідно програм, вікових та індивідуальних особливостей дошкільників, відповідно до санітарного регламенту.

Педагоги закладу активно співпрацюють з батьками, вчасно відгукуються на їхні запити. З цією метою проводилися і проводяться різноманітні онлай форми роботи в зв’язку з новими викликами сьогодення. Хочу зауважити, що онлайн робота не тільки посилили активність батьків в освітньому процесі, а й розширили їх педагогічну компетентність у навчанні та вихованні дітей.

Відповідно до змісту освітньої діяльності закладу забезпечується на засадах освітніх ліній, визначених Базовим компонентом:

  • «Особистість дитини»
  • «Дитина в соціумі»
  • «Дитина в природному довкіллі»
  • «Дитина в світі культури»
  • «Гра дитини»
  • «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»
  • «Мовлення дитини»

Тому робота педагогів орієнтована на виконання Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція) щодо формування у дошкільників активної позиції та елементарної життєвої компетентності.

З метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів і підвищення їх фахової майстерності впродовж навчального року проводилися різні методичні заходи – індивідуальні, групові та масові форми роботи. Так 2022-2023 навчального року педагоги нашого закладу відвідували онлайн методичні об’єднання громади, проходили курси підвищення кваліфікації на базі МІППО, педагогічні ради, педгодини і консультації, відвідували вебінари, анкетування, працювали творчі групи тощо. Протягом року працівники закладу проходили на різних онлайн платформах тренінги з психологічними та медичними службами, які заохотили до отримання знань по наданню першої домедичної допомоги в разі необхідності та з представниками ДСНС служб, які провели ознайомлюючу роботу по правилам поведінки та реагування в разі НС. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними за рахунок розуміння вихователями актуальності питань.

Проводиться робота щодо впровадження інноваційних технологій у навчальний процес.

У закладі проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та доцільність їх розстановкиАле на жаль кадрами на теперішній час заклад забезпечений не в повній мірі і це є певною проблемою.

 

Матеріально-технічне забезпечення ЗДО

Слід зазначити попри військовий стан та небезпечну ситуацію в нашому регіоні продовжувалась робота щодо відновлення закладу після пошкодження внаслідок бойових дій, де значна увага приділяється зміцненню та модернізації матеріально-технічної бази, це можливо сталоза співпраці та підтримці Шевченківської сільської ради на чолі голови Пилипенка О.В. та депутатського корпусу, відділу освіти, молоді та спорту на чолі з начальником Гончаренко Т.Ю. Так було продовжено роботу капітального ремонту нового групового приміщення на першому поверсі лівого крила закладу на суму 139 916,32 грн. та виконано поточний ремонт частини приміщень закладу – 300 842,84 грн. В умовах воєнного стану для тимчасового забиття вікон, що були ушкоджені, було придбано плівка 30 000 грн., листи ОСБ на суму 24950 грн., для організованої дистанційної роботи педагогів придбано ноутбуки та хром бук на суму – 54 тис. 549 грн. 22 коп., проведено заміну пластикових конструкцій (вікна, двері) на суму – 348 000 грн. та на суму 65 229,00 грн., проведено поточний ремонт покрівлі закладу 74 998,76 грн., генератор дизельний – 65 000 грн., було придбано та замінено сендвіч-пенілі на суму 62 387,02 грн., склопакети на суму – 66 621,39 грн., вогнегасники порошкові (4 шт.) – 2000 грн.

Керівником закладу вживаються заходи щодо залучення додаткових джерел фінансування та спонсорської допомоги. Благодійні організації надавали допомогу закладу – антисептики, рідке мило, пральний порошок, ємкості для води, іграшки, мішки для сміття та дитячий набір канцтоварів від ЮНІСЕФ для дітей.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я вихованців та педагогічних працівників

Для зниження захворюваності колективом закладу велася достатня робота, зокрема, роз’яснювальна робота серед дітей та батьків щодо профілактики захворювань, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, здійснення загартування вихованців, організація фізичного виховання, чітке дотримання режиму дня, взаємодія медсестри з вихователями та батьками.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про освіту» заклад дошкільної освіти веде роботу та забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей. Ця робота ведеться в таких напрямках:

  • Створення безпечних умов для перебування дітей в ЗДО;
  • Організація догляду за дітьми;
  • Робота з колективом по ОП, ПБ, БЖД;
  • Навчально-виховна робота з дітьми з питань ОБЖД;
  • Робота з батьками.

Досить таки на високому рівні проводиться робота з батьками. Вихователями закладу проводяться бесіди, консультації, інструктажі. Проводилася робота з дітьми щодо попередження дитячого травматизму та безпеки житі діяльності вдома та в природі, особливо що стосується мінної безпеки та під час повітряних тривог.

Нажаль через дистанційну роботу закладу харчування в закладі не проводилось, але педагоги груп постійно проводили просвітницьку роботу щодо безпечного та правильного харчування дитини дома.

Отже, завдяки співпраці всього колективу, дієвій підтримці відділу освіти, засновника, батьків, спонсорської допомоги та умінню приймати рішення в інтересах дитини, вибирати педагогічні засоби і відповідати за свій вибір, колектив закладу креативно та сучасно здійснює педагогічний процес для дошкільнят.

Шановні батьки, шановні колеги, я бажаю насамперед міцного здоров’я Вам та вашим рідним і близьким. Дякуємо за розуміння та підтримку у непростий для всіх нас час та сподіваємося на подальшу тіснута плідну співпрацю задля наших дітей і нашого майбутнього.

Але особливі слова подяки я хочу сказати всім працівникам нашого закладу за невтомну працю, терпіння, любов до дітей, щирість почуттів та відданість рідному садочку. Незважаючі на такий непростий час для нашої держави ми всі віримо в перемогу України.

Сподіваємось, що ми й надалі спільними зусиллями, бажанням, творчим підходом будемо успішно працювати над вирішенням найактуальніших проблем сучасності – виховання майбутніх громадян нашої держави.

 

Дякую за увагу!

Ми в соцмережі Facebook

 

Логін: *

Пароль: *