Котляревський ЗДО (ясла-садок) "Барвінок"
Миколаївська область, Миколаївський район

Безпека дошкільнят

Шановні батьки не залишайте дітей без нагляду, навчайте їх культури поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, водою, газовими та електричними приладами, різного виду небезпечними речовинами та предметами. Пам’ятайте: безпека ваших дітей залежить від вас самих! Тільки у співпраці ми зможемо вирішити основну проблему людства – збереження найціннішого скарбу – життя! Навчити дітей безпечній поведінці - це означає привчити їх до певного способу життя.

1 Вивчайте літературу, присвячену безпеці дітей, правил поведінки, що сприяють підвищенню рівня безпеки дітей, корисно дізнатися думку з цього приводу людей, професії яких займаються цією справою : психологів, педагогів, співробітників поліції.

2 Враховуйте вік дитини та її особливості. Поки ваш малюк робить свої перші кроки чи знаходиться ще в колясці, ніяким правилам безпечної поведінки його не навчиш. Його життя - повністю в руках батьків, дідусів і бабусь.

3 Діти повинні знати свої ім'я, прізвище, адресу, телефон, уміти називати частини свого тіла.

4 Старайтеся бути авторитетом, щоб діти повністю довіряли вам. Розуміння про вашу дитину, її розповіді про її біди, тривоги, сумніви, труднощі, з нею неважко визначити, наскільки дитина вміє орієнтуватися в різних ситуаціях, чи може постояти за себе. Тому як би ви не були зайняті, не відмахуйтеся від дитини, якщо вона хоче з вами поділитися.

5 Якщо дитина намагається заговорити з мамою чи батьком про щось, що її хвилює, відштовхнути його своєю байдужістю - помилка. Навпаки, потрібно вміти викликати дітей на розмови. Під час таких бесід доречно згадати випадки зі свого дитинства тощо.

6 Якщо вам стало відомо, що дитина поступила правильно треба обов'язково похвалити її. Якщо дитина поступила неправильно - спокійно поясніть допущену помилку і розкажіть про можливі наслідки.

7 Лише маючи постійний контакт з дитиною, можна судити про те, якою мірою вона потребує вашої опіки, наскільки їй можна довіряти, залишати одною в будинку, просити сходити в магазин, дозволити відвідати товариша.

Тут потрібно враховувати ще одну обставину: якщо дитина не мала контакту з батьками, не довіряла їм, вона шукає розуміння, душевної участі у інших людей і в інших місцях. Цим дуже часто користуються злочинці, граючи роль добрих дядьків.

- Не залякуйте! Розповідаючи їй страшні історії, іноді призводять до зворотного результату - ваш малюк у складній небезпечної ситуації стає більш вразливим, оскільки викликаний в нього страх паралізує та пригнічує дитину. А також інстинктивно правильну реакцію на інформацію.

- Кожна навичка безпечної поведінки відпрацьовується поступово. Перевіряйте, чи засвоїла дитина сказане вами. Вже підкреслювалося, що дотримання правил безпеки повинно бути доведено до автоматизму. Тільки тоді гарантується безпека дитини.

- Використовуйте найрізноманітніші форми навчання. - це ігри з ляльками, розігрування відповідних сценок, розповіді про дітей, які правильно поводили себе в небезпечній ситуації, розповіді-спогади.

Безпечне виховання - вселити дитині впевненість у її можливостях, в тому, що якщо вона буде суворо дотримуватись певних правил поведінки, вона не потрапить в небезпечну ситуацію, а якщо і станеться таке, то знайде з неї вихід. Займайтеся з дітьми систематично. Навчання безпечній поведінці - це робота на багато років.

Джерело: https://vseosvita.ua/library/konsultatsiia-dlia-batkiv-na-temu-dbai-pro-bezpeku-svoikh-ditei-665929.html

Ми в соцмережі Facebook

 

Логін: *

Пароль: *